Horská bouda „Na stráni„

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází na okraji horské obce Vejprty v bezprostřední blízkosti hranic s Německem. Autobusová i železniční zastávka je cca 1km od chalupy. Parkování je možné přímo před chalupou, v zimním období je nutné mít zimní výbavu včetně sněhových řetězů.
Vybavení a služby
Apartmán se sestává ze dvou ložnic po čtyřech lůžkách, koupelny a kuchyňky vybavené elektrickým sporákem s troubou. Součástí nabídky je také společenská místnost s krbem a TV a jižně orientované venkovní posezení s výhledem na Klínovec a okolí. Prostorná stráň před chalupou vybízí k zimním i letním radovánkám a je ideální pro rodiny s dětmi.
Rekreace a služby v okolí
Obchod s potravinami je vzdálen asi 1 km od chalupy. Ostatní obchody (řeznictví, prům. zboží, pekárna, večerka, cukrárna) v obci - cca 1km. Restaurace 500-1000m. Vlek - 200m. V okolí jsou možnosti turistických výletů do Německa (Bärenstein ,Jöhstadt). Nedaleko se nachází Krušnohorská Magistrála a lyžařská střediska Boží Dar a Klínovec, která nabízí mimo jiné velké množství sjezdovek všech náročností i řadu upravených běžeckých tras, v létě pak hustou sít cyklotras , v těsné blízkosti těchto středisek naleznete zahraniční sportovní centrum Oberwiesenthal se sportovní halou a aquaparkem nedaleko se také nachází romantické úzkokolejky s možností projíždky parními vláčky Krušnohořím našich německých sousedů.Další možnosti výletů, jsou především do lázeňských měst Karlovy Vary, Jáchymov. Vyhledávaný je také aquapark v Klášterci nad Ohří, v Chomutově pak Kamencové jezero s minerál. vodou (vodní lyžování, minigolf) a Zoopark. V blízkosti nedaleké obce Měděnec je možné navštívít lesní jezírko a zatopený lom a o pár kilometrů východněji velkolepou zříceninu hradu Hasištejn, kde jsou pořádány různé akce a koncerty.Na závěr bychom neměli opomenout ani houbařský ráj v okolních lesích zvoucí k relaxaci a opočinku!!:-)